Březen 2013

*Soutěž o Pirelli ceny*

18. března 2013 v 11:26 | Elis |  Formule 1
Zdravím!

Tak nám ta sezona už začala - a k mému překvapení začala až nějak moc dobře :-). Což rozhodně nemusí věstit nic dobrého do budoucna. Já ale doufám, že se v příští GP jen potvrdí forma Ferrari, případně Lotusu. Austrálie byla z 50% loterie, co se pneumatik týká...A když už mluvím o těch pneumatikách, mám tu pro vás tak dlouho slibovanou soutěž.
Máte možnost vyhrát balíček obsahující pár reklamních předmětů Pirelli (flashka se nakonec nekoná, protože mi ji ukradla máma, že ji prý nutně potřebuje :). Co tedy můžete získat?

- kšiltovku Pirelli s vavříny (je to stejný design jako těch, co nosí jezdci na stupních vítězů)
- náramek Pirelli - P ZERO
- 3x obyč. tužka Pirelli
- 3x propiska Pirelli

Není to nic velkého, ale myslím, že to každého fanouška potěší. Například ta kšiltovka je nepostradatelnou součástí mého outfitu v létě, když se ségrou chodíme se psy :-D.

A v neposlední řadě: Co musíte udělat pro to, abyste mohli tento balíček vyhrát?
Stačí pouze napsat koment pod tento článek, který bude obsahovat váš e-mail (abych vás pak mohla kontaktovat). Až nastane čas a já uznám za vhodné, že se zúčastnilo dost lidí, vyberu pomocí genárotu náhodných čísel vítěze. Nemusíte tedy nic tvořit, psát nebo malovat :-).

Předpokládaný konec: pravděpodobně konec března


Moje TOP 10 jezdců, kterým budu letos fandit

12. března 2013 v 10:05 | Elis |  Formule 1
Tak jsem se rozhodla, že ten článek napíšu taky. I když vlastně ještě vůbec nevím, jak můj žebříček bude vypadat, takže to bude překvapení i pro mě samotnou. Jezdce budu řadit sestupně od "nejhoršího" .

10. Lewis Hamilton
Sama jsem překvapená, že se Hamilton dostal do mé TOP 10. Ale vzhledem k tomu, že z těch mladých jezdců nemám moc ráda nikoho (a hlavně proto, že Heikkiho a Bruna letos na startovním roštu neuvidíme), nějak se mu to podařilo. Jsem moc zvědavá, jak se Lewis porve s Mercedesem a jestli to opravdu ustojí.

9. Jenson Button
Z dvojice Button-Perez určitě budu přát více Jensonovi. On je přesně taková ta věčná dvojka, stejně jako Massa a Webber. I přesto, že je mistr světa, na což jsem už skoro zapomněla. Teď má snad konečně naději, aby se ukázal jako ten silnější. Podle mě totiž nemůže být nic horšího, než když vám přijde do týmu nějaký mladíček a nakope vám zadek :D.

8. Sebastian Vettel
I když tu mám Seba, rozhodně bych nechtěla, aby byl zase mistr světa. Ale když se to stane, tak samozřejmě klobouk dolů. Vlasy si rvát nebudu. Vettel má u mě totiž jedno významné plus - má rád Finy a Finsko stejně jako já. A oblíbila jsem si jeho videa, kde mluví nebo dokonce zpívá finsky.

7. Felipe Massa
Felipemu moc přeju, aby se mu začátek sezony vyvedl stejně jako konec té minulé. Aby konečně zahnal všechny komplexy co má a ukázal se jako správná týmová dvojka, která bude sbírat body do PK.

6. Nico Hülkenberg
Nico je můj velký oblíbenec ještě z dob, kdy existovala A1 GP. Přeju mu samozřejmě co nejlepší umístěni v každém závodě.

5. Charles Pic
Za den, kdy Charles vstoupil do F1 budu navždy vděčná. Každý by měl mít ve startovním poli losera, kterému fandí. To on naprosto dokonale splňuje. Navíc já mám hrozně ráda tyhle ztrápené duše.

4. Nico Rosberg
Nico č. 2. Též můj dlouholetý oblíbenec, který však bude mít tuto sezonu velkého soupeře. Doufám, že se s tím vyrovná a jsem moc zvědavá, jaké rozdílné výkony budou kluci zajíždět (jestli vůbec). Mercedes pro mě bude tento rok tak 1000x zajímavější než tomu bylo v předchozích letech.

3. Valtteri Bottas
Kdo jiný, že? Na Valtteriho se moc těším a jsem velmi zvědavá na jeho výsledky. Konečně nějaký další nadějný Fin, který by mohl nahradit Kimiho.

2. Kimi Räikkönen
Možná překvapující druhé místo. Ale zjistila jsem, že Kimiho titul pro mě opravdu není prioritou. Jsem moc ráda, že tam je, že všechny víkendy ozvláštňuje. Myslím si, že Lotus na titul stejně mít nebude, ale pokud ano, budu samozřejmě Kimimu držet palce.

1. Fernando Alonso
Pro mě vždy jasná jednička až do konce jeho kariéry. Doufám v to, že ještě stihne posbírat co nejvíce titulů nebo alespoň ten jeden. Ten třetí, na který čekáme už takovou spoustu let. A je to umocněné tím spíš předchozí sezonou, kdy nám to opravdu uniklo o kousek. Doufám, že se Ferrari předvede v dobré formě, protože chyba určitě není na jezdcově straně.

Když teď nad to pořadí tak koukám, jsem docela smutná z toho, že nějak nejsem schopná mít v oblibě více nadějných mladíků. Vůbec nevím, jestli pro mě bude F1 tak zajímavá až odejde Alonso, Räikkönen…prostě ti, na kterých jsem vyrůstala. Ale nejvíce mě opravdu pobavil Hamilton, v roce 2007 bych sama sobě dala velkou FACKU! :D

F1-kausi starttaa viikon päästä

9. března 2013 v 17:35 | Elis |  Formule 1
*Sezona začíná za týden*

Chtěla jsem oživit názvy článku na svém blogu, proto jsem se uchýlila k finské verzi. Angličtina už totiž přestává být v kurzu :-)

Nadpis mluví za vše. Každý rok tu krátkou/dlouhou pauzu vnímám jinak. Tentokrát mi zima uběhla velice rychle a přijde mi až divné, že za týden zase usednu k televizi a všichni kamarádi mi budou nadávat, že každou neděli zase budou muset vypínat televizi, protože dávají F1. Tohle jsem slýchávala celý gympl a vždy mi to vyčarovalo zlomyslný úsměv na tváři.
Tenhle článek nemá mít nějaký speciální význam, jen jsem měla chuť něco napsat, ale není moc o čem. Jediná věc, o které bych vás ale chtěla informovat je ta už před velice dávnou dobou slibovaná GIVEAWAY, tedy "soutěž" o Pirelli ceny. Myslím, že ji uspořádám velice brzy, protože už se mi nashromáždilo pár předmětů. Jedním z nich je třeba i flashka. Ráda bych vás obdarovala právě ku příležitosti začátku nové sezony, aby to mělo nějakou hezkou symboliku. Ale uvidíme, jak to vyjde.

To je tedy zatím vše. Přežijte následující týden a buďte namotivovaní, protože o víkendu to přijde!